O czym to w ogóle jest?

with Brak komentarzy

Kilkakrotnie od znajomych usłyszałam pytanie:

O czym jest twoja książeczka?

Pomyślałam więc, że uchylę rąbek tajemnicy i wprowadzę Was w nastrój tej historii.

Otóż, książeczka opowiada o Jeżyku,

pluszaku, który ze swoją Edytką trafił do szpitala. Dziewczynka, obdarowana przez babcię nową piękną lalą, wychodzi ze szpitala… bez Jeżyka. Opuszczona zabawka bardzo źle znosi rozstanie. Choć codziennie bawi się z dziećmi na oddziale, marzy o tym, żeby któreś dziecko zabrało ją ze sobą do domu.

W jaki sposób Jeżyk walczy o realizację swojego marzenia? Czy jest szansa na jego spełnienie? Czy jeśli się spełni, życie Jeżyka będzie już usłane różami?

Odpowiedzi na te pytania poznacie, kiedy już książeczka będzie wydana i trafi w Wasze ręce 🙂

Dziś mogę Was zapewnić, że ta historia, choć napisana dla dzieci, porusza wiele aspektów życia, z którymi spotykają się również dorośli. Marzenia i dążenie do ich spełnienia to tylko jeden z nich. Oprócz tego w książeczce przeczytacie o bólu rozstania, o tęsknocie, o poszukiwaniu swojego miejsca na Ziemi, o miłości, o przywiązaniu do pamiątek, o akceptacji i o wielu innych uczuciach, które towarzyszą ludziom (i zabawkom) przez całe życie.

Ach, nie mogę się doczekać, aż zaprezentuję Wam wydaną książeczkę!

Czuję ją już wszystkimi zmysłami: oglądam jej piękne obrazki, dotykam jej aksamitną okładkę, wącham jej pachnące nowością kartki… Tęsknię za nią, jak Jeżyk za swoim nowym domem. I tak samo, jak on, jestem przekonana, że

marzenie o jej wydaniu się spełni 🙂

Fragment Jeżyka zwanego Pajacykiem
Fragment Jeżyka zwanego Pajacykiem

Zostaw Komentarz