Jak dobre relacje wspierają kreatywność i budują wartość

with Brak komentarzy

Jak zapewne zauważyliście, w zasadzie nie piszę recenzji. Nie mam też doświadczenia z patronowaniem książkom czy przedsięwzięciom. Okazuje się jednak, że raz otwarta księga sypie treścią w nieznanych, fascynujących kierunkach, a ja jestem bogatsza o coraz to nowe i ciekawsze doświadczenia i kontakty.

Kiedy „Jeżyk zwany Pajacykiem” ujrzał światło dzienne i pierwsza fala zainteresowania się skończyła, postanowiłam szukać możliwości współpracy wśród osób doświadczonych na rynku książki. W Internecie znalazłam cudną księgarnię z książkowymi perełkami dla dzieci, Bookarnik.pl, która wydawała mi się idealnym miejscem dla „Jeżyka”. Z duszą na ramieniu wysłałam propozycję współpracy i…  Dostałam odpowiedź, że Ania Piotrowicz i Paulina Skalska, właścicielki Bookarnika, czekają już na moją książkę! Formalności załatwiłyśmy szybko, „Jeżyka zwanego Pajacykiem” możecie kupić w Bookarnik.pl przy okazji innych zakupów i zapłacić za przesyłkę tylko raz.

Ale to oczywiście nie koniec wpisu, bo i przygoda z Bookarnikiem potoczyła się o wiele dalej!

Ani i Paulinie Jeżyk bardzo się spodobał. Zaproponowały, że opracują do niego karty pracy. Wiedziałam, że przy ich kwalifikacjach i doświadczeniu w pracy z dziećmi, karty pracy będą świetne i bardzo pomogą Jeżykowi wspierać dzieci na szpitalnej drodze.

Początkowo miało to być kilka stron ćwiczeń dla dzieci, ale dziewczyny, zainspirowane moją książką, popłynęły dużo dalej! Spod ich rąk wyszła bowiem niezależna publikacja „Niezbędnik małego pacjenta”, a ja zostałam jedną z jej patronek!

Strona tytułowa "Niezbędnika małego pacjenta" na wyklejce z książki "Jeżyk zwany Pacjenta"

„Niezbędnik…” to 90 stron zabaw, ćwiczeń, porad i inspiracji dla dzieci przebywających w szpitalu oraz ich rodziców. Wszystkie treści w nim zawarte są mi bardzo bliskie, bo po pierwsze są napisane w duchu poszanowania małego pacjenta, a po drugie bardzo dbają o jego emocje. Dziewczyny zajęły się dziećmi hospitalizowanymi kompleksowo – zadbały zarówno o ich duszę, jak i ciało.

Cała publikacja zaczyna się od oswajania emocji związanych z pobytem w szpitalu. Pomaga je nazwać i umiejscowić w ciele. Co więcej, pozwala uruchomić wyobraźnię i zwizualizować bezpieczne miejsce, do którego dziecko może wracać w stresującej sytuacji.

Twoja opowieść o lęku

„Niezbędnik…” dostarcza też mnóstwo materiałów do pracy kreatywnej z dzieckiem lub dla samego pacjenta, jeśli jest już nieco starszy i umie czytać i pisać. Dzieci z pomocą „Niezbędnika…” mogą umilić sobie pobyt w szpitalu poprzez zabawę w dziennikarza, vlogera, czy projektanta. Przeprowadzą wywiad z lekarzem, zaproponują disajnerską odzież dla personelu, a nawet zaprojektują na nowo oddział szpitalny!

Zabawy w Niezbędniku małego pacjenta

W „Niezbedniku…” znajduje się kilkadziesiąt propozycji zabaw i aktywności dla dzieci w różnym wieku. Bardzo ciekawe są ordery i medale, które dzieci mogą samodzielnie pokolorować i przyznać osobom, które w szczególny sposób zapadły im w pamięć podczas pobytu w szpitalu.

Znajdziecie tam też słowniczek pojęć związanych z pobytem w szpitalu, napisany przystępnym językiem, zrozumiałym już dla kilkulatka.

Słowniczek pojęć szpitalnych

Bardzo wartościową częścią „Niezbędnika…” jest dodatek dla rodziców, w którym autorki opowiedziały o tym, co to jest lęk, co go może wywoływać oraz jak można pomóc dziecku sobie z nim poradzić. To przykre, ale podczas mojego ostatniego pobytu w szpitalu z Adusią zauważyłam, że rodzice nie zawsze są najlepszym oparciem dla dziecka, dlatego uważam, że praca z opiekunami dzieci hospitalizowanych jest równie ważna, co z samymi pacjentami.

Dla rodzicow i patronat Alicja Podgrodzka

W „Niezbędniku…” znajdziecie też listę pozycji książkowych, które warto przeczytać razem z dzieckiem, szczególnie w czasie choroby. Na liście znajduje się oczywiście mój „Jeżyk zwany Pajacykiem” ?

W dniach 12.11.2019 – 22.11.2019 można kupić pakiet „Niezbędnik małego pacjenta & Jeżyk zwany Pajacykiem” w promocyjnej cenie 47,90 zł. To aż 26% zniżki! Nie przegap okazji, kup tutaj: https://bookarnik.pl/pakiet-promocyjny-niezbednik-malego-pacjenta-jezyk-zwany-pajacykiem/

Polecam!

Jeżyk zwany Pajacykiem wśród książek o chorobach

Zostaw Komentarz