Świętuję z panem Andersenem

with Brak komentarzy
Ada czyta Jeżyka zwanego Pajacykiem
Adrianna Podgrodzka, fot. Czesława Włuka

Dzisiejsza data stała się dla mnie świętem ?

Zawsze lubiłam wiosnę – jaskrawe słońce na błękitnym niebie, pierwsze pąki na drzewach i krzewach, wypatrywane w górze pierwsze bociany. Od zeszłego roku doszedł jeszcze jeden powód do radości – zostałam pisarką ?

Właściwie swoją pierwszą książkę, „Jeżyka zwanego Pajacykiem”, wydałam wiele miesięcy później, ale to właśnie rok temu, 2 kwietnia, w dniu urodzin Hansa Christiana Andersena oraz w Międzynarodowym Dniu Książki dla Dzieci, podjęłam decyzję, że wydam ją sama. Byłam już po dwóch turach rozsyłania tekstu do wydawnictw. Moja cierpliwość się kończyła, a Jeżyk tak się rwał do dzieci!

Postanowiłam więc wziąć sprawy w swoje ręce i oto jest! Najpiękniejsza książka dla dzieci, jaką mogłam sobie wymarzyć. Najpiękniejsza, która w ciągu zaledwie czterech miesięcy trafiła do ponad czterystu domów całej Polsce. Najpiękniejsza, na którą czekają wszystkie dzieci – małe i duże, zdrowe i chore, wesołe i smutne. Bo ta książka bawi, wzrusza i dodaje otuchy. Moja koleżanka powiedziała, że „Jeżyk zwany Pajacykiem” jest jak baśnie Andersena, jak kolorowe pudełko, które dzieci oglądają z zewnątrz, a dorośli zaglądają do jego środka. A w środku jest mądrość, refleksja i powrót do dzieciństwa…

Ta książka nigdy nie byłaby taka, gdybym wydała ją w wydawnictwie. Jest bowiem tak nasączona miłością, dobrem, pozytywną energią i dbałością o szczegóły, że nikt oprócz mnie samej nie byłby w stanie w nią tego włożyć. O, przepraszam – nie mnie samej, a całej mojej rodziny ? Bo wsparcie męża, nastoletnich synów i maleńkiej Adusi jest nie do przeceniania ❤

Na koniec refleksja. Postanowieniu sprzed roku towarzyszyło przekonanie, że dziś odbędzie się premiera zbioru pięciu bajek dla dzieci… Hmmm, po pierwszym doświadczeniu z wydaniem książki wiem, że troszkę się zagalopowałam ? Ale nie jest tak źle, cztery kolejne książeczki napisałam, tyle że na wydanie trzeba troszeczkę poczekać ?

Cieszę się tym, że ta jedna, pierwsza i najważniejsza – „Jeżyk zwany Pajacykiem” – już jest ?

Kupisz na www.alicjapodgrodzka.com/jezyk-zwany-pajacykiem

Polecam ?

Zostaw Komentarz